Yönetim Ekibimiz

Yönetim Ekibimiz 

Ali Emre
Yönetim Kurulu Başkanı, PDR Group

Ali Emre, Arthur Andersen Türkiye ve NCR Türkiye’de çalıştıktan sonra 1989 yılında PDR Group’u kurdu. Başlangıçta TMI a/s lisansörü olarak kurulan grup daha sonra Ali Emre tarafından Türkiye’nin lider eğitim ve danışmanlık firması ve kendi alanında bir ilk olarak konumlandırıldı.

PDR Group, stratejik ortaklıklar ile organik olarak, Türkiye içinde ve dışında satın alma ve birleşmeler yolu ile inorganik olarak büyüdü ve bazı değişimler ve eklemeler sonrası, her biri kendi alanında eğitim ve danışmanlık faaliyetleri yürüten sinerjik şirketler olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Ali Emre, farklı firmaların danışma kurullarında görev yapıyor, işini büyütme ve bir üst seviyeye çıkarma amacında olan paydaşlar ile yaptığı çalışmalarda, büyümeye, verimliliği artırmaya ve rekabet avantajı konularına odaklanarak, kurumlara sonuçlara ulaşma konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Ali Emre, müşterilerin büyümelerini aksatan dönüm noktalarının ve yapay engellerin yönetilmesindeki ustalığını ve becerisini danışmanlık yaptığı kurumlara sunmaktadır.

Ali Emre, 2010’da PDR Group’taki aktif liderlik görevini devretti ve sorumluluklarına Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam ediyor.

Evli ve iki çocuk babası olan Ali Emre, aynı zamanda “MBÖ / Management by Öylesine” isimli iş kitabının da yazarı.

Meltem Şakarcan
İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi, PDR Group

Meltem Şakarcan, 2009’dan bu yana yürüttüğü İcra Kurulu Başkanlığı görevinde, PDR Group şirketlerinin ve markalarının büyümesinden sorumlu oldu. İcra Kurulu Başkanı olmadan önceki görevi olan Telephone Doctor Türkiye Genel Müdürlüğü sırasında 3 sene içinde şirketin 3 kattan fazla büyümesini sağlayan Meltem Şakarcan, PDR Group İcra Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra grup şirketlerinin yönetim kurullarında da görev alıyor.

Meltem, liderlik sorumluluklarının yanında aynı zamanda koç ve danışman olarak da çalışmakta olup, öz sermayeyi büyütmek, daha iyi yönetmek ve liderlik etmek konularında danışmanlık veriyor.

Meltem, evli ve iki çocuk annesi olup SHIFT! Kitabının ortak yazarlarından biridir.

Ayşegül Drahşan

Genel Müdür, TMI Türkiye

2015 yılında görev geldiğinden bu yana Ayşegül Drahşan, TMI Türkiye’nin büyümesinden sorumlu oldu.

Yeditepe Üniversitesi’nden mezun olduğundan bu yana önce reklam sektöründe daha sonra FED Training ve Danışmanlık firmasında proje yöneticisi olarak çalıştı ve FMCG, Otomotiv, İlaç, Bankacılık gibi sektörlerde inovasyon ve müşteri deneyimi başta olmak üzere pek çok projede yönetici olarak görev aldı.

Ayşegül, PDR Group’a 2009 yılında Satış Müdürü olarak katıldı ve görevi sırasında 2010'da "Emerging Young Talent of the Year” ve 2011'da Hyundai Satış Akademisi Projesi ile “Initiative of the Year” ödüllerini kazandı ve Genel Müdür Yardımcısı görevine getirildi. 

Ayşegül, TMI Türkiye Genel Müdürlüğü görevinin yanında PDR Group şirketleri arasında sinerjiyi geliştirmek için sorumluluk alıyor.

Ayşegül, evli, bir çocuk annesi ve SHIFT! Kitabının ortak yazarlarından biridir.

Nurdan Gülay
Genel Müdür Yardımcısı, TMI Türkiye

Nurdan Gülay, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Türkiye’nin önde gelen firmalarında; reklam, halkla ilişkiler ve eğitim alanlarında yönetici olarak çalıştı.

Kariyerine Çelebi Havacılık Holding’te Anlaşmalar ve Pazarlama Departmanı Müdür Yardımcısı olarak devam etti ve görevi sırasında ulusal ve uluslar arası havayollarının, yer, yolcu ve yakıt hizmetlerinin satış, pazarlama ve koordinasyonunu yönetti.

Nurdan, 1997 yılında TMI Türkiye’ye katıldı ve o zamandan bu yana çok sayıda büyük projeyi yönetti. TMI Türkiye’deki görevlerinin arasında; eğitim ihtiyaç analizlerinin planlanması ve yapılması, kurumlar için gereksinim ve beklentilere uygun gelişim projelerinin tasarlanması ve sunulması, büyük müşterilerin yönetimi, eğitim danışmanlarının yönetimi ve gelişimi, müşteri ilişkileri, yeni projelerin geliştirilmesi ve pazarlama aktivitelerinin yönetilmesi sayılabilir.

Nurdan, 45 ülkeyi kapsayan TMI Network içinde değişik yıllarda “Business Developer of the Year” ve “Collaborative Projects Development Awards” ödüllerini aldı.

Nurdan, bugün TMI Türkiye’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya ve TMI'ın uluslararası projelerinde önemli sorumluluklar almaya devam ediyor.