Kimlerle Çalışıyoruz

Kimlerle Çalışıyoruz 

PDR Group Şirketleri, geçen çeyrek asırda Türkiye’nin hemen sektöründe faaliyet gösteren şirketlere hizmet vermişler ve her sektörün dinamiğini, şirketlerin yapısını, önceliklerini, sorunlarını ve ellerinde tuttukları fırsatları yerinde görmüş ve çözümler geliştirmişlerdir.

TMI Türkiye, PDR Group’un kurucu şirketidir ve TMI Türkiye’nin hikayesi, 1983 yılında Türkiye’nin dışa açılması ile başlayan globalleşme sürecinde Türk Şirketleri ile birlikte gelişim ve değişim hikayesidir. Geçen sürede, şirketler değiştikçe, biz de değiştik, biz değiştikçe şirketlere değişimi anlattık. Türkiye ekonomisi değiştikçe, dışa açıldıkça, teknoloji ilerledikçe, var olan konseptlerimizi yeniledik ve yeni alanlarda yatırımlar yaptık.

Kurulduğumuz günden itibaren herhangi bir kuruluşa danışmanlık yapacak bilgi birikimine tabii ki sahip değildik. Ancak, temsilcisi olduğumuz şirketlerin belli sektörlerde başlattıkları ve başarıyla tamamladıkları projelerden edinilen tecrübelerini Türkiye’ye taşıdık. 1990 yılında, THY’nin değişim projesinde yer almamız, TMI’ın havayolu sektöründeki büyük itibar ve tecrübesinin Türkiye’ye taşınmasından öte bir şey değildir. Aradan 25 yıl geçmesine rağmen, THY’de hala bir TMI etkisinin olması bu yüzdendir.

TMI Türkiye’nin en büyük avantajı 50’ye yakın ülkede, kurumsal eğitim alanındaki dünyanın en geniş ağının bir parçası olmasıdır. Bu avantaj, şirketlerin karşılaştığı sorunlar hakkında herhangi bir konuda bize kurulduğumuz günden itibaren söyleyecek bir sözümüz, önerecek bir çözümümüz olmasını sağladı. Geçen süre içinde, biz de artık içinde bulunduğumuz global ağa büyük katkılarda bulunduk.

TMI Türkiye, bugüne kadar her sektörde faaliyet gösteren her büyüklükteki yerli ve yabancı şirketlere hizmet vermektedir. Referansların sayısı tabii ki önemlidir ama TMI Türkiye’nin esas gücü dünyada pek az şirkete nasip olacak sayıdaki firma kadar, bu firmaların tümüne aynı standartta hizmet verebilme ve bunu çeyrek asırdan uzun bir zamandır devam ettirebilmesinden gelmektedir.