Global Projeler

Global Projeler 

Unilever tüm dünyada çalışanlarına, PDR Group’un çatısı altında olan TACK International ile yaptığı anlaşma sonrasında Proje Yönetimi ve Yeni Yönetici Geliştirme eğitimlerini gerçekleştirmektedir.

2009 yılından beri devam eden bu eğitimler Unilever’in Global bakış açısıyla kuruma özel hazırlanmış eğitim içeriklerini kapsamaktadır. Yeni Yönetici Geliştirme ve Proje Yönetimi programları için öncesinde e-learning, ölçümleme ve ardından sınıf eğitimlerini kapsayan eğitim modülü Tack Türkiye Uzman Proje danışmanlarımız tarafından Unilever Türkiye ekiplerine beş yılı aşan süredir başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Johnson Controls tüm dünyada yer alan ülkelerinde görev yapan satış ekiplerine yönelik özel bir eğitim tasarlamıştır. Global bakış açısıyla hazırlanan özel eğitim programının akışı ve içeriği yurtdışında görev yapan danışmanlarının da katıldığı özel bir workshopla Genevre’de gerçekleştirildi.

TACK Türkiye’nin tüm dünyada temsil edilen ülkeleri arasından özel olarak seçilen eğitim danışmanları bu workshopta program içeriğini ve akışını kendi ülkelerine özel olarak revize ettiler. TACK Türkiye eğitmenimizin iç eğitimini/train the trainer aldığı bu program 2+2 gün şeklinde Johnson Controls Türkiye satış ekiplerine 2015 yılı itibariyle gerçekleştirilmektedir.

CCM Consultancy tüm Dünya’da Bayer ve Pfizer gibi ilaç firmalara yönelik projeler düzenlemektedir. Yaklaşık 3 yıldır TMI Türkiye olarak, CCM Consultancy’nin her yıl Bayer ve Pfizer için düzenlediği eğitim programlarını yürütüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Yunanistan ve Dubai de yapılan organizasyonlarda TMI Türkiye eğitim danışmanımız Bayer ve Pfizer’in doktorlara özel hazırladığı “Kazandıran Sunum Teknikleri” programlarını İngilizce ve Türkçe olarak her yıl gerçekleştiriyor.

TMI-TACK İsviçre tarafından gerçekleştirilen ve Nestle’nin tüm dünya ülkelerinde kullandığı “İş Sağlığı ve Güvenliğinde Liderlik Sergilemek” programı TACK Türkiye tarafından geçtiğiz yıl Nestle Türkiye yöneticilerine gerçekleştirilmiştir.

Özellikle İş Sağlığı ve Güvenliğinin önemini vurgulayan, Liderlere kendi çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği konusunda Nestle standartlarına göre çalışmalarını vurgulamalarını sağlayan program bu yılda bizim önderliğimizde, TACK İsviçre eğitmeni ile Nestle TR üst yönetim ekibine 1 günlük İngilizce workshop ve fabrika yöneticilerine 1.5 günlük Türkçe workshoplarla gerçekleştirilmiştir.

Müşterimiz Sygenta tohumculuk alanında Türkiye’de faaliyet gösteren bir dünya devidir. 2013 yılında Sygenta Satış Takımını geliştirmek için planlanan uluslararası projenin Türkiye bacağı olarak görevi üstlendik. İhtiyaç analizi proje liderliği TMI Romanya tarafından yapıldı ve projeden beklentiler ve takip süreçleri paylaşıldı. Devamında Türkiye’de Sygenta ekipleri ile yaptığımız saha çalışması satış takımının ve yöneticilerinin beklentilerini netleştirmemize yardımcı oldu.

Daha sonra Bölgeler ve ürünler bazında oluşturulan satış ekipleri ile mevcut satış becerilerini geliştirmek için TACK STC-1 – Satış Teknikleri eğitimimizi paylaştık. Toplam 6 grup olarak planlanan eğitim programları katılımcıların ve yöneticilerin beğenisi ile 2015 yılında tamamlandı.

Müşterimiz Vestas Türkiye’de enerji alanında faaliyet gösteren bir kuruluş ve projenin ana koordinatörlüğü TMI Danimarka tarafından yapıldı. Türkiye dahil farklı ülkelerde yapılan eğitim çalışmalarında 2 günlük eğitim programı Vestas yöneticilerine sunuldu. Projenin amacı; Vestas yöneticilerini liderlik ve yönetim becerileri konusunda desteklemek olarak netleştirildi.

Proje öncesinde ihtiyaç analizi yapıldı, proje adımları arasında eğitimler, birebir koçluk seansları ve bilgi analizleri yer aldı. Vestas Yöneticilerinin her biri ile ilgili gözlem ve koçluk raporlarını da eklediğimiz projemiz 2015 yılında Mayıs- Eylül dönemleri arasında tamamlandı.