faq

S.S.S. 

PDR Group, Liderlik ve Yönetim, Markalaşmış Müşteri Hizmeti, Markalaşmış Kurum Kültürü, Organizasyonel Gelişim, Satış Gücü Geliştirme ve Çağrı Merkezi alanlarındaki çözümlerimizi Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi’ni esas alarak müşterilerine sunan, 1989 yılından günümüze faaliyet gösteren Türkiye’nin kurumsal eğitim ve danışmanlık alanındaki lider grubudur.

PDR açılımı "Perception, Dimention and Reeducation" - "Algı, Boyut ve Yeniden Eğitim"dir.

Ali Emre (Yönetim Kurulu Başkanı), Meltem Emre (Yönetim Kurulu Üyesi), Meltem Şakarcan (İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi, PDR Group), Ayşegül Drahşan (Genel Müdür, TMI Türkiye), Nurdan Gülay (Genel Müdür Yardımcısı, TMI Türkiye), Elvin Çoşkun (Genel Müdür, Telephone Doctor Türkiye), Zeynep Altuntaş (Genel Müdür Yardımcısı, Telephone Doctor Türkiye), Demet Ünlü Kıvanç (Genel Koordinatör, PDR-HR Danışmanlık), Çetin Özyurt (Genel Müdür Yardımcısı - Finans ve Muhasebe, PDR Group)

PDR Group'a bağlı 6 şirket bulunmaktadır. Bunlar, TMI Türkiye, Telephone Doctor Türkiye, The Radar Global, PDR-HR Danışmanlık, PDR Open Platform, Stylus Meeting Center'dır.

PDR Group Eğitim Danışmanı olmak için bize yazılı olarak başvurmanız ve CV’nizi göndermeniz yeterli. Sizinle hemen temas kuracağız ve ilk görüşmeyi yaparak sizi daha iyi tanımaya çalışacağız. Eğer kararımız olumlu ise, bir sonraki aşamada sizden yöneticilerimizin katılacağı kısa bir sunum yapmanızı isteyeceğiz. Bu kısa sunumunuz neticesinde kriterlere uygunluğunuz değerlendirilecektir. Bir sonraki aşama için bu sunumun çok başarılı olması gerekmektedir. Bu aşamayı geçerseniz, bir sonraki aşamada sizinle bir toplantı daha yapacağız, hem sunum ile ilgili geri bildirimi vereceğiz, hem de çalışma koşullarını konuşacağız. Anlaştığımız takdirde, sizi bir haftalık çok yoğun bir program bekliyor. TMI’ın dünyaca ünlü Eğitimci Geliştirme Süreci…Burada, bu meslekte en mükemmel olmak için çok yoğun bir eğitime tabi tutulacaksınız ve bu sürecin sonrasında konsept eğitimlerine gireceksiniz.

PDR Group şirketleri ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, TSE ve TURQUALITY belgelerine sahiptir.

PDR Group ile yurt dışı ve yurt içinde Stratejik Ortaklık yapmak isteyen kuruluşlar İcra Kurulu Başkanı Meltem Şakarcan ile temas kurabilirler.

PDR Group şirketleri Ali Emre tarafından kurulmuş %100 Türk sermayelidir.

TMI açılımı Transformation Managed by Inspiration-İlhamlandırma ile Yönetim Dönüşümü'dür.

TMI açılımı Transformation Managed by Inspiration-İlhamlandırma ile Yönetim Dönüşümü'dür.

TMI Network'une www.tmiworld.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 TMI Network'une www.tmiworld.com adresinden ulaşabilirsiniz.

TMI kitaplarını satın almak için info@tmi.com.tr mail adresine bilgi gönderebilirsiniz.

 TMI Türkiye, kuruluşların Stratejik İK Yönetimi uygulamalarına insan odaklı bir yaklaşımla dâhil olarak, onlara Liderlik ve Yetenek Gelişimi, Güven ve Çalışan Bağlılığı, Eleman Tutundurma, Katılımcı Yönetim, Hizmet Kültürü ve Müşteri Bağlılığı Temelli Değişim Yönetimi ve Kurum Kültürü Yaratma süreçlerine yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetleriyle destek ve yardımcı olur.

 Her yıl düzenli olarak NPS (Net Promoter Score) uygulaması gerçekleştirmekteyiz.

 Web sayfamızdan http://tmi.com.tr/clients/page/our-clients/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Kuruma özel eğitimlerimizi çalıştığımız kurumların organize ettiği salonlarda gerçekleştiriyoruz. Talep edildiği takdirde eğitim salonları konusunda destek olabilmekteyiz. Genel Katılıma Açık seminerlerimizi ise şirketimize ait Stylus Meeting Center Altunizade salonlarında gerçekleştirmekteyiz.

Eğitim danışmanı olmak için kısa özgeçmişinizi info@pdr.com.tr ya da info@tmi.com.tr adresine mail olarak iletirseniz sizinle kısa zamanda temasa geçebiliriz.

Dönemsel olarak gerçekleştirdiğimiz kurumsal kampanyalarımız için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Eğitim ihtiyaç analizinden eğitim sonuçlarının değerlendirilmesi ve eğitim takibinin yapılmasına kadar tüm süreci içeren kapsamlı eğitim yaklaşımımızdır.

Her sene ilk ve son çeyrekte Yıldızlar Geçidi, yıl içinde periyodik zaman dilimlerinde TMI Türkiye 4 Kilit Alanı için tanıtım toplantıları yapılmaktadır.

Danışmanlarımız ile eğitim programlarımızı İnsan Kaynakları ve Eğitim yöneticileriyle tanıştırdığımız toplantılardır.

Bu tarz programlarımız olmamakla birlikte, outdoor düzenlenen farklı aktivitelerimiz bulunmaktadır. Kurumların ihtiyaçlarına göre belirlenen ve kurum yetkilileri tarafından online olarak sonuçların izlenebildiği bir sistem kullanarak sahada gizli müşteri çalışmaları gerçekleştirmekteyiz.

Evet, çeşitli üniversitelerle proje bazlı işbirlikleri yapmaktayız.

Kurum taleplerine ve katılımcı ihtiyaçlarına göre hazırlanan içeriklerle yarım günlük workshoplar ya da kısa seminerler düzenleyebiliriz.

Kurumlarla yapılan takip anlaşması sonrasında katılımcılarımızla PDR LMS portalı aracığıyla belli aralıklarla gelişimi destekleyici dokümanlar ve testler paylaşıyoruz.

Özellikle yönetim, liderlik, takım oluşturma, değişim yönetimi konularını kapsayan çeşitli simülasyonlarımız bulunmaktadır. Bu simülasyonlar eğitimlerin içinde uygulanabildiği gibi tek başlık olarak da gerçekleştirilmektedir.

LMS sistemi ile katılımcılarımıza eğitim sonrasında belirli aralıklarla makaleler, okuma bültenleri ve çeşitli testler paylaşılır. Proje bazında yapılan anlaşmalara paralel olarak eğitimlerimizin takip süreçleri için on-line modüller kurgulanarak sisteme dahil olan katılımcılarla belirli aralıklarda paylaşılır.

Eğitim programlarımızı 'İç Eğitmen' yetiştirerek kurum içinde uygulanmak üzere proje bazında değişen süreleri içeren lisans devrilerini gerçekleştirebiliyoruz.

Eğitimlerimizin %60'ı uygulamadan %40'i teoriden oluşmaktadır.

TMI Türkiye, boyutu ne olursa olsun, tüm projelere, TMI’ın dünyanın en önemli değişim projelerinde uyguladığı “5I Prensibi” ile yaklaşır:
- Investigation > Araştırma
- Identification > Tanımlama
- Implementation > Uygulama - lIntegration > Bütünleştirme
- Inspiration > İlhalandırma ve Süreklilik

Danışmanlarımızın kurum, sektör ve eğitim bazında listeleri mevcut olup taleplerinizi info@tmi.com.tr adresine e-posta ile iletebilirsiniz.

Eğitim esnasında salonda 1 adet projektör cihazı ve perdesi ile en az 2 adet kâğıtlı flip-chart bulundurulması gerekmektedir.

Eğitim aldığınız dönemde bağlı olduğunuz İnsan Kaynakları bölümünün hazırlayacağı belge ile bize başvurabilirsiniz

Eğitimlerimiz için demo uygulamamız bulunmamaktadır. Yıldızlar Geçidi toplantılarımızda, eğitimenlerimiz tarafından eğitimlerimizle ilgili detaylı bilgiler verilmektedir. Proje bazlı çalışmalarda kurumlarla yaptığımız anlaşma paralelinde farklı uygulamalar gerçekleştirilebilmektedir.

Web sayfamızdan ulaşabilir veya info@tmi.com.tr adresine e-posta göndererek talebinizi iletebilirsiniz.

Her eğitim başlığının katılımcı sayısı farklı olup belirlediğimiz eğitim başlığı ile ilgili satış ekibimizle info@tmi.com.tr adresinden temasa geçebilirsiniz.

Kuruma özel gerçekleştirdiğimiz işbaşı eğitimlerimiz olup talebinizi info@tmi.com.tr adresine e-posta göndererek iletebilirsiniz.

Bilgisayar tabanlı simülasyonların yetkinlik bazında içerikleri TMI Türkiye tarafından belirlenerek, çözüm ortağımız Infinity Teknoloji ile birlikte oluşturulmaktadır.

TMI Sunum Tekniği eğitimine maksimum katılımcı sayısı 12'dir.

Satış Yetkinlikler Analizi ile satış ekibinin mevcut performansının ölçümlenmesi sonrasında satış gelişim workshopları, müzakere programları ve satış koçluğu eğitimleri düzenleyebiliriz. Konuyla ilgili talepleriniz info@tmi.com.tr adresine e-posta göndererek bizimle temasa geçebilirsiniz.

TMI global gizlilik anlaşması çerçevesinde eğitim sunumlarımızı paylaşamıyoruz.

Eğitim sonrasında eğitim konularını ve tüm uygulamaları içeren kitapçıklarımız her katılımcı için hazırlanmakta ve dağıtılmaktadır.

Her eğitim sonrasında kuruma özel hazırlanan rapor ilgili İK ve Eğitim Yöneticileri ile paylaşılmaktadır.

Kişi bazında ölçümlemelerin yapıldığı ya da Assessment Center ( Değerlendirme Merkezi) gibi özel projelerimizde kurumlarımızla karşılıklı olarak görüşülerek kişi bazında rapor hazırlamaktayız.

Eğitim öncesinde ihtiyaç analizi için kurum yöneticileri ile toplantılar gerçekleştirilmekte, gerekli durumlarda eğitim danışmanları tarafından saha çalışmaları yapılmaktadır.

Eğitim öncesi katılımcıların ihtiyaçlarını belirlemek adına "İhtiyaç Analizi" belirleme formu kurum ile paylaşılmaktadır. Bununla birlikte TMI bünyesinde yer alan eğitim ihtiyaç analizi tüm çalışanlar için ayrı bir ürün olarak sunulmaktadır.

TMI Gizlilik Sözleşmesi gereği kurumlarımızla gerçekleştirdiğimiz eğitim ve danışmanlık projelerimizde üçüncü şahıslar tarafından ses ve video kaydı yapılamamaktadır.

TMI Türkiye, her eğitimi için kurum yetkilileri ile belirlenen standartlar doğrultusunda Kirk Patrick 4 Aşamalı Ölçümleme Metodolojisini kullanmaktadır.

Kuruma özel eğitimlerde eğitime katılacak kişiler İnsan Kaynakları ve Eğitim Yöneticileri tarafından belirlenmektedir. Genel Katılıma Açık Seminerlerde tüm eğitimler kurum çalışanlarına ve bireysel katılımcılara açılmaktadır.

Türkiye'nin her şehrinde ve farklı ülkelerde eğitimlerimizi gerçekleştire biliyoruz.

Şehir dışı eğitimlerimizde danışmanlarımızın tüm ulaşım ve konaklama süreçleri eğitimi talep eden kurum tarafından planlanmakta ve karşılanmaktadır.

Şehir dışı eğitimlerde danışmanlarımızın havaalanı eğitim yeri ulaşımı (transferi) eğitimi planlayan kurum tarafından organize edilmektedir. Transfer sağlanamaması durumunda taksi / havataş ile ulaşım sağlanarak kuruma ayrıca fatura edilmektedir.

Şehir dışı eğitimlerinde; eğitim danışmanının, yol muhalefeti ve hava şartlarını göz önünde bulundurarak, eğitimden bir gün öncesi eğitim yerine ulaşması önerilmektedir. Bu noktada konaklama ve yemek giderleri firma tarafından karşılanmaktadır.

Eğitim danışmanı konaklaması, 4 yıldız ve üzeri veya eğitimin gerçekleştirileceği şehirdeki eşdeğer bir otelde sağlanmalıdır.

TMI Türkiye olarak eğitimlerimizi Türkçe ve İngilizce olarak vermekteyiz. Bunun dışında TMI global projelerimizde 22 dilde eğitim verebilmektedir.

İhtiyaç ve talepler netleştikten sonra tüm eğitimlerimizi online ortama aktarıp, kurumunuza bağlı çalışanlarınızın Eğitim Yönetim Sistemimiz üzerinden erişimlerini sağlayabiliyoruz.

Eğitim dökümanlarımız eğitimi verecek danışmanımız tarafından getirilmekte ya da birgün önceden eğitim yerine ulaştırılmaktadır.

Her projemiz için sözleşme yapılmaktadır.

Firmalara özel eğitimlerimiz haftanın her günü gerçekleştirilebilmektedir.

Kuruma özel tüm eğitimlerimiz sonrasında katılımcılara özel hazırlanan eğitim katılım belgesi veriyoruz.

Eğitim sonunda verdiğimiz sertifikalar TMI’ın faaliyet gösterdiği 40'dan fazla ülkede kabul görmektedir.

Eğitimlerimiz genel olarak 1 ya da 2 gün sürmektedir. Programlarımız kurumların ihtiyacına göre oluşturulduğundan bu süreler daha kısa ya da daha uzun olabilmektedir. Eğitimlerimiz sabah 09:30'da başlar, 17.00'de sona erer.

Eğitimlerimiz genel olarak 1 ya da 2 eğitmen tarafından gerçekleştirilmektedir. Outdoor, simülasyon programlarımızda katılımcı sayısına bağlı olarak eğitmen sayısı değişiklik göstermektedir.

Seminer tarihlerinin belirlenmesinden ve konfirmasyonun tarafınıza iletilmesinden sonra 30 gün kala iptal edilen eğitimler için %25, 15 gün kala iptal edilen eğitimler için %50, 1 hafta kala iptal edilen eğitimler için %75, 5 gün ve daha kısa süre kala iptal edilen eğitimler için eğitim bedelinin %100’ü tarafınıza fatura edilmektedir.

Ödeme fatura tarihinden itibaren 7 gün içerisinde gerçekleştirilmelidir.

Kuruma özel eğitimlerde eğitim bazında ücretlendirme yapılmaktadır. Genel katılıma açık seminerler de ise bireysel ücretlendirme yapılmaktadır.

TMI Türkiye Proje Ödülleri'ne katılım için info@tmi.com.tr adresine başvuruda bulunabilirsiniz.

TMI Türkiye Proje Ödülleri için başvurular 1 Ekim 2016'da başlayacaktır.

Bizimle iletişime geçmek için info@tmi.com.tr adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımıza www.tmi.com.tr'den ulaşabilir, facebook, linkedin ve twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Evet dönem dönem kurumumuzda staj imkanı oluşmaktadır. Başvuru için özgeçmişinizi info@tmi.com.tr adresine e-posta ile iletebilirsiniz.

Kurumların beklentilerine yönelik olarak her proje için farklı olarak hazırlanan sistem üzerinden Çalışan Memnuniyeti Anketi gerçekleştirilmektedir.

Bu konuda proje bazlı oluşturduğumuz sistemimiz, kurumun anlık takip sistemine destek vermektedir. Türkiye'nin her ilinde bulunan saha ekipleri ile birlikte Görsel Kimlik Denetleme çalışmalarımız gerçekleştirilmektedir.

Evet, kurumsal, bireysel ve takım koçluğunu ICF sertifikalı koçlarımız ile yapıyoruz.

Bireysel koçluklarımız 8-10 seans olarak planlanmakta olup, proje bazlı olarak süreler kurum ile karşılıklı görüşülerek belirlenmektedir.

Evet online olarak çeşitli metodlarda 360 derece ölçümleme gerçekleştiriyoruz.

Yetkinlik bazında çeşitli kişilik envaterleri uygulamalarımız bulunmaktadır.

TMI tarafından her yıl düzenlenen ve 40 ülkenin katıldığı Dünya Kongre'lerinde 2010 yılından günümüze 6 adet ödülü Türkiye'ye gururunu yaşadık. Aldığımız ödüllerle ilgili detaylı bilgilere www.tmi.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Programınız eğitmenlerimiz tarafından, sizlerle ve gerekirse Merkez Ofisinizle yapılacak olan görüşmelerden sonra adapte edilerek, Türkiye'de verilebilmektedir. Bu konuda yaptığımız çalışmalarla ilgili bilgi almak için lütfen bizimle temasa geçiniz.

TMI dünyada 40 ülkede, 22 dilde eğitim verebilmektedir. Bu konuda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla ilgili detaylı bilgi almak için lütfen bizimle temasa geçiniz.

Otomotiv, FMSG, ilaç başta olmak üzere farklı sektörlerde global projeler yürütmekteyiz. Detaylı bilgi almak için lütfen bizimle temasa geçin.

Bu konuda hem global olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalar hem de ülkemizde özellikle 'hizmet' sektörlerine yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmalar bulunmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen bizimle temasa geçiniz.

Bu konuda hem global olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalar hem de ülkemizde özellikle 'hizmet' sektörlerine yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmalar bulunmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen bizimle temasa geçiniz.

Hizmet Telafisi ve Şikâyet Yönetimi Süreç Danışmanlığı, kurumların şikâyet yönetimi konusunda taleplerini bütünüyle karşılayan bir modeldir. Detaylı bilgi için web sitemizde http://tmi.com.tr/serviceessentials/page/mapping-your-service-recovery-process/ linkinden ulaşabilirsiniz.

TMI Türkiye olarak, şirketlerin bu sorunlarını gidermeye yönelik söylemlerini tam yirmi beş yıldan beri tekrarlamaktayız. Bugün geldiğimiz aşamada rekabetçi unsurun ve sürdürülebilirliğin en önemli gereği olan ve çalışan herkesin şirket stratejilerini benimseyerek içinde olmaktan memnun oldukları bir çalışma ortamı yaratma sürecini birlikte planlıyor ve Markalaşmış Kurum Kültürünü yaratmanızda yardımcı oluyoruz.

Müşteri Odaklı Kültür Yaratmak(Şekillendirmek) danışmanlık süreci 3 çerçeveye dayandırılır:- TMI 5 Kutu
- Müşteri Odaklı Kişilik Modeli (Customer Centric Persona Model) (Karakter Model de denilebilir)
-Müşteri Odaklı Kültür Yaratmak Altyapısı (SCC Process Architecture)
Müşteri Odaklı Kişisel Model arzulanan durumu tanımlamaya yardımcı olurken, TMI 5 Kutu Modeli alınması gereken tüm aksiyonları belirlemeye katkıda bulunur. Son olarak Müşteri Odaklı Kültür Yaratmak Altyapısı da önceki ikisini başarı ile uygulamak için gerekli metotları kurgulamaya yardımcı olur.

TMI Türkiye, danışmanlık faaliyetlerini aşağıdaki alanlarda yoğunlaşarak sunmaktadır:
- Çalışanların enerjisini, şirketin marka gücü ile özdeşleştirerek rekabet avantaj sağlamalarını hedefleyen Markalaşmış Kurum Kültürü
- Müşteri odaklı bir kurum yaratmak için sistem süreç ve çalışanları geliştirerek müşterileri elde tutarken, yeni müşteriler kazanmalarını hedefleyen Hizmet Kültürü
- “Kendini iyi hisseden insanlar, iyi sonuçlar üretir” ve “iyi sonuçlar üreten insanlar, kendini iyi hisseder” yaklaşımı ile tüm çalışanlara kişisel, takım ve organizasyonel etkinliğin artırılmasına yönelik yetkinlikler kazandırmayı hedefleyen Performans Gelişimi

TMI Türkiye, kendi uzmanlık alanlarında içerikten, eğitime, eğitim müfredatını hazırlamaktan, akademinizi yönetmeye kadar geniş bir yelpazede hizmet vermekte, müşterilerimizin kendi asıl işleri ile daha fazla ilgilenerek şirket performanslarını arttırmalarına yardımcı olmaktadır.

Web sayfamızda http://tmi.com.tr/tmiknowhowcenter/page/tmi-white-papers---turkish/ linkinden ulaşabilirsiniz.